Twitter hızlı bir şekilde içerik üretebileceğiniz ve paylaşabileceğiniz bir sosyal ağdır. Nisan 2019 verilerine göre ülkemizde 8.560.000 kişi tarafından Twitter kullanılmaktadır. Dokuz milyona yaklaşan kullanıcı arasından hesap silme işlemini nasıl yapacağını merak edenlerin sayısı oldukça fazla. Bu başlıkta Twitter hesap silme işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Twitter hesabı nasıl silinir?

Diğer sosyal ağlara göre Twitter’da hesap silmek (kapatmak) oldukça kolaydır. Twitter hesabınızı hem bilgisayarınızdan hem de cep telefonunuzdan kolayca kapatabilirsiniz. İşlemi her iki cihaz için de ayrı ayrı anlatacağız.

Telefondan Twitter Hesap Silme

İlk olarak cep telefonunuzdan Twitter uygulamasını açın. Silmek istediğiniz hesaba giriş yapılmadıysa hesabınıza girin. Ardından sol üstte bulunan profil fotoğrafına dokunun. Açılan menüden “Ayarlar ve Gizlilik” sekmesini dokunun. Bu sekmeye dokunduktan sonra açılan menüden “Hesap” sekmesine dokunun. Açılan penceredeki uyarıları dikkatlice okuyun ve “Hesabını Devre Dışı Bırak” sekmesine tıklayın. Artık son aşamaya geldiniz. Şifre onaylama ekranına hesabınızın şifresini girin ve kırmızı renkli devre dışı bırakma düğmesine dokunun. Bu kısa anlatımı uyguladığınızda hesabınızı kapatmamış olacaksınız.

Bilgisayardan Twitter Hesap Silme

Twitter hesabınızı herhangi bir bilgisayardan kapatmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle Twitter hesabınızı dört adımda kolayca kapatabilirsiniz.

  1. Herhangi bir İnternet tarayıcısından twitter.com’a girin.
  2. Kapatmak istediğiniz hesap ile oturum açın.
  3. Aşağıdaki hesap silme bağlantısına tıklayın.
  4. Devre dışı bırakma işlemini onaylayın.
Hesap Silme/Kapatma Linki: https://twitter.com/settings/deactivate

Adım Adım Twitter Hesap Kapatma

Kırmızı okla işaretlenmiş olan profil fotoğrafınıza tıklayın.
Açılan menüden “Hesap” sekmesine tıklayın.
Okla gösterilen “Hesabı Devre Dışı Bırak” sekmesine tıklayın.
Açılan penceredeki alana hesabınızın parolasını girin ve tekrar “Hesabı Devre Dışı Bırak” bağlantısına tıklayın.

Bu dört adımı tamamladığınızda hesabınız silinmiş olur.

Kalıcı Olarak Twitter Hesap Silme

Twitter olası mağduriyetlerin önüne geçmek için 30 (otuz) gün boyunca silinen hesabınızı ve hesabınıza ait verileri saklar. Otuzuncu günün sonunda hesabınızı ve hesabınıza ait tüm verileri kalıcı olarak siler. Hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız yukarıdaki başlıklardan herhangi birini uygulayabilirsiniz. Hesabınızı sildikten sonra tekrar açmak isterseniz bu otuz günlük süre zarfında hesabınıza giriş yaparak hesap silme işlemini iptal edebilirsiniz. Hesap silme işlemi akabinde, otuzuncu günün sonunda hesabınız kalıcı olarak silinir. Kalıcı olarak silinen hesabın kurtarılması mümkün değildir.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir